Ogrodzenia systemowe drewniane
Jakich informacji poszukujemy, gdy poszukujemy odpowiedniego ogrodzenia? Podczas przetrząsania rynku producenckiego bierzemy pod uwagę różne czynniki. Kierujemy się najbardziej pasującym wariantem do naszej posesji, a także zasobnością naszego portfela.
Ogrodzenia systemowe są konstrukcjami jednymi z najbardziej ekonomicznych. Fakt, że są tańsze od innych proponowanych na rynku ogrodzeń nie znaczy, że są gorsze. Ogrodzenia systemowe z powodzeniem możemy stosować w grodzeniu działek prywatnych, jak i komercyjnych. Ogrodzenia systemowe stosowane są ponadto do wygradzania parkingów, skwerów, parków czy terenów przemysłowych. Ogrodzenia systemowe drewniane są najczęściej wybierane. Jest to zapewne spowodowane faktem, że jest to naturalny materiał, dający efekt ciepła. A jakie powinno być poszycie do takich modeli?
Spis treści
ToggleJak wysokie i długie powinno być poszycie?
Aby postawić ogrodzenia systemowe należy zmierzyć długość poszycia i obliczyć, czy należy je podzielić na kilka modułów. Jeśli długość wynosi na przykład 12 metrów, możesz wykonać konstrukcję z desek z 10 modułów po 120 cm. Najbardziej efektownie będą wyglądały ogrodzenia systemowe z desek z modułami o tej samej długości. Sprawdzić także należy, czy na trasie nie znajdują się jakieś przeszkody. Czy da się wyprostować ogrodzenie, czy musi ono omijać jakieś przeszkody, więc potrzeba więcej modułów? Może się też zdarzyć, że działka jest nachylona, dlatego ogrodzenie w niektórych miejscach musi być wyższe, aby na całej długości wyglądało na jednakowo wysokie. Być może ogrodzenie trzeba zbudować razem z wiatą, albo musi być miejsce na bramę ogrodową. Wysokość 180 cm jest odpowiednia i zapobiega podglądaniu. Jeśli masz wątpliwości, jak wysoko możesz zbudować drewniany płot, dobrze jest dokładniej sprawdzić, co jest określone w planie miejscowym lub wytycznych do tego planu.
Jak zapewnić stabilność płotu
Jeśli ogrodzenia systemowe z desek mają wytrzymać wiatr i warunki pogodowe, a co najważniejsze, przetrwać wiele lat, ważne jest, aby konstrukcja była w porządku, a słupki ogrodzeniowe były stabilne. Istnieje kilka sposobów zapewnienia stabilności słupków: Wykop słupki ok. 90 cm do głębokości niezamarzającej. Wykop otwory za pomocą kafara lub koparki do słupów i wypełnij wokół słupków ustabilizowanym żwirem. Zaletą jest bardzo stabilne ogrodzenie. Wadą jest to, że słupki mogą gnić przy bezpośrednim kontakcie z podłożem. Jednym ze sposobów przedłużenia żywotności słupków jest wybór odpornego gatunku drewna, takiego jak dąb lub robinie. Słupki wbijane bezpośrednio w grunt należy również dokładnie zabezpieczyć. Zanurz końcówki w wiadrze ze środkiem do konserwacji drewna i pozostaw w wiadrze na kilka minut, aby środek konserwujący do drewna mógł wniknąć. Przed wbiciem słupków poczekaj, aż wyschną. Słupki ogrodzeniowe można także zalać betonem. Gdy stawiasz ogrodzenia systemowe drewniane ważne jest, aby deski, łaty czy krokwie zostały prawidłowo przymocowane do słupków za pomocą wkrętów lub gwoździ. Okładzina może mieć konstrukcję stosunkowo otwartą lub być całkowicie szczelna, tak że w ogóle nie będzie przez nią widać. Należy także zdecydować, czy okładzina ma znajdować się po obu stronach poszycia, czy tylko po jednej stronie. Zależy to od tego, czy poszycie ma być widoczne z obu stron, czy też ma być przód i tył.
azetzaborski.pl to jeden blog, nieskończenie wiele tematów! Oferujemy wartościowe treści dotyczące zdrowia, rozwoju osobistego, podróży, kultury i technologii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj nieskończone możliwości, jakie oferuje azetzaborski.pl!